Başkan Özçelik'ten bilgilendirme toplantısı

Başkan Özçelik'ten bilgilendirme toplantısı
Başkan Özçelik'ten bilgilendirme toplantısı
KIRIKKALE (AA) - Karakeçili Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik, çalışmalar ve projeler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.Belediye toplantı...

KIRIKKALE (AA) - Karakeçili Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik, çalışmalar ve projeler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.

Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen programda vatandaşları bilgilendiren Özçelik, Karakeçili'yi geliştirmek, güzelleştirmek için el birliğiyle çalıştıklarını söyledi.

Özçelik, öncelikli olarak ilçenin plansız ve projesiz olan alt yapı sorununa el attıklarını, sağlığı tehdit eden, asbestli su borularından Mart 2015'te kurtulacaklarını dile getirdi.

İlçede konut yetersizliğinin büyük sıkıntı olduğunu bu durumu kentsel dönüşüm projeleriyle çözmeye çalıştıklarını ifade eden Özçelik, şunları söyledi:

"İlçemize konut yaptırmak için TOKİ ile çalışmalarımız devam ediyor. Bizim gibi küçük ilçelerin en büyük sorunlarında biri de nüfus problemi, biz de bu sorunu çözmek için Gölbaşı ve Ankara 'daki hemşehrilerimizle zaman zaman bir araya geliyoruz, özellikle emekli olanların ilçemize yerleşmesini özendiriyoruz. Geçmişten gelen tarihi misyonumuzu yaşatmak adına ilçemizin bir mahallesine eski Osmanlı evleri yapacağız. Geçmişimize sahip çıkarak mezarlıklarımızın etrafını düzenledik. İlçemiz içerisinden geçen derenin ıslah projesini hazırladık. Belediye ile vatandaşın müşterek olduğu arsaların satışını vatandaşlara yapacağız bunun için gayrimenkuller üzerindeki icraları kaldırdık. Projelerimizi yaparken kimseyi mağdur etmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. El birliğiyle bu işleri başaracağız."