Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
KIRIKKALE (AA) - İl Müftüsü Bekir Gerek ve din görevlileri, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Vali Ali Kolat'ı ziyaret etti.Ziyarette...

KIRIKKALE (AA) - İl Müftüsü Bekir Gerek ve din görevlileri, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Vali Ali Kolat'ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Vali Kolat, camilerin dinin bir gereği olarak, tüm Müslümanların buluşma noktası olduğunu belirterek, insanların camilerde buluşup kaynaştığını söyledi.

İnsanların eğitimlerine camilerin ciddi katkı sağladığını dile getiren Kolat, " Türkiye 'de cami yönünden bir sıkıntımız yok. Gerçekten de cemaat olarak bizlerin eksikleri var. Son yıllarda yapılan araştırmalarda da Türkiye'de en fazla caminin olduğu il Ankara oldu. Bizler her halükarda camilerimize zaman ayıracak şekilde günlük programımızı yapmalıyız. Atalarımız çok güzel eserler ortaya koymuşlardır. Bu güzel eserleri de daha çok camilerimizde göstermişlerdir" diye konuştu.

İl Müftüsü Gerek de Türkiye'de camilerin fazla olmasına rağmen cemaatle namaz kılma oranının çok düşük olduğunu, bu oranın toplumda din görevlilerine saygının artmasıyla, daha da yükseleceğini vurguladı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Cami

  ,

  Cemaat

  ,

  Namaz

  ,

  zaman