Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla "Cami ve Namazla Arınma" konferansı düzenledi.Kırıkkale...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla "Cami ve Namazla Arınma" konferansı düzenledi.

Kırıkkale Üniversitesi Kredi ve Yurtlar Kurumu erkek öğrenci yurdundaki konferansta konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, cemaatle kılınan namazın tek başına kılınan namazdan 27  derece daha faziletli olduğunu söyledi.

İslamiyet'te caminin ve namazın çok önemli olduğunu ifade eden Gerek, şunları kaydetti:

"Bitmek, tükenmek bilmeyen emellerinin ve sıkıntıların karşısında aciz olan insanın kalbine, ruhuna ve aklına gıda olabilecek imandır ve başta namaz olmak üzere ibadettir. Bedenimizin ihtiyacını karşılamak üzere yemek yediğimiz gibi kalbimizin, ruhumuzun da gıdaya ve teneffüse ihtiyacı vardır ve ancak namazla onlar gıdasını alır ve teneffüs edebilir."

Öte yandan, Kırıkkale Merkez Şeyh Edebali İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonun'nda da "Cami ve Gençlik" konulu konferans düzenlendi.

Konferansta konuşan Kırıkkale Müftü Yardımcısı Mustafa Turan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında, okullarda gençlerle buluşmanın kendilerine büyük mutluluk verdiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Erkek

  ,

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  Kredi

  ,

  Konferans

  ,

  Öğrenci

  ,

  Namaz

  ,

  gıda

  ,

  derece