Cüceloğlu, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

Cüceloğlu, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi
Cüceloğlu, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi
KIRIKKALE (AA) - Psikolog-yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Öğrenci Konseyi ile Psikolojik Danışmanlık ve...

KIRIKKALE (AA) - Psikolog- yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Öğrenci Konseyi ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.

Cüceloğlu, KÜ Meslek Yüksek Okulu Mavi Salondaki söyleşide, kendi yaşam deneyimlerinden yola çıkarak hayatın temel kavramı olan seçimlerden söz etti.

Türkiye için gençlerin önemli olduğunu vurgulayan Cüceloğlu, şöyle devam etti:

"Gençlerin hedeflerine ulaşabilmesi için her gün en az 15 dakika en fazla yarım saat çalışması gerekir. Ben ne zaman ki öğrenmek ve keşfetmek istediğimin kararını verip, elimden gelenin en iyisini yaptım, o zaman özgürlüğümü buldum. Benim ülkemin insanı iyi niyetli ama çoğumuzun bilimsel bilgi anlamında eksikliğimiz var. Bu bilimsel bilgi yokluğunu da öğrenilmiş cehalet dolduruyor. Bu yüzden benim yaşantımda öğrendiklerimi ve edindiğim tecrübeleri kendi ülkemde paylaşmaya karar erdim. Ama kimseyi ötekileştirmeden, ayrım yapmadan paylaşmak istiyorum." 

Cüceloğlu, programın ardından kitaplarını imzaladı ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi.8 Aralık 2014 16:31