Cumhuriyetin 92. yıl dönümü

Cumhuriyetin 92. yıl dönümü
Cumhuriyetin 92. yıl dönümü
- Kırıkkale Valiliği tarafından Denek Dağı'nda Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valiliği tarafından Cumhuriyetin 92. yıl dönümü dolayısıyla Denek Dağı'nda yürüyüş düzenlendi.

Kırıkkale ve çevre illerden çok sayıda kişinin katıldığı etkinlikte, Beyobası köyü Şevketin Yaylası'nda kamp kuruldu.

Vali Ali Kolat, Balışeyh Kaymakamı Yusuf Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İsa Çakmak, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu ve vatandaşlar, yaklaşık 3 kilometre yürüyerek Denek Dağı'nın zirvesine ulaştı.

Kolat, burada zirve defterini imzaladı ve zirvede büyük Türk Bayrağı açılarak, tüm şehitler için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okundu.

Vali Kolat, burada yaptığı açıklamada, bugün  güzel bir etkinlik gerçekleştirildiğini söyledi.

Cumhuriyetin kuruluş etkinlikleri çerçevesinde yürüyüşün bu yıl 7'ncisini düzenlediklerini belirten Kolat, "Denek Dağı Cumhuriyet yürüyüşüne katılan tüm katılımcıları kutluyorum. Cumhuriyetin 92. kuruluş yılını kutlarken bugünleri bize kazandıran büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ülkemizin huzur ve güvenliği için hayatını feda eden şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Vefat eden ve hayatta olan gazilerimize de minnet borçluyuz. Bugün burada zirve noktasında sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum" diye konuştu.

Kolat, konuşmaların ardından zirvede günün anısına fidan dikti ve katılımcılara elma, mandalina ve lokum ikram etti.

Etkinlikte, katılımcılara etli pilav ve ayran ikram edildi.