İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını
- Kırıkkale ve Elazığ'da, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını protesto edildi

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale ve Elazığ'da düzenlenen eylemlerde İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskını protesto edildi. 

Kırıkkale'de Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup, sloganlar atarak İsrail'e tepki gösterdi.

Grup adına basın açıklaması yapan İsmail Kösal, İslam toplumunun tarih boyunca her türlü zulümle, haksızlıkla ve adaletsizlikle muhatap olduğunu bu zulümleri, haksızlıklar ve adaletsizliklerle sabır ve sükunetle mücadele edildiğini söyledi.

Mescid-i Aksa'nın tüm İslam alemi için 3 büyük kutsal mescitten biri olduğunu ifade eden Kösal, "Yahudiler Mescid-i Aksa'da postalla minberi çiğnemenin, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim yırtmanın sevincini yaşıyor. Suskunluğumuz ve duyarsızlığımızdan kuvvet alan zalimlere, kardeşlik duygularımızı yok eden münafıklara ve kutsal değerlerimize saldıran Yahudileri kınıyoruz" dedi.

Zulüm altındaki Müslümanlar için dua eden grup, sloganlar atarak dağıldı.

-Elazığ

Elazığ'da, İzzetpaşa Meydanı'nda toplanan grup, okunan Kuran-ı Kerim'i dinledi. Daha sonra İslami Gençlik Platformu adına açıklama yapan Cihat Karakoç, siyonist İsrail'in zulümleriyle yine sahnede olduğunu belirterek, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınını kınadı.

Dünya müslümanlarının olan biteni sadece televizyonlardan izlemekle yetindiklerini öne süren Karakoç, müslümanların zulme karşı birlik olup, mücadele etmeleri gerektiğini ifade etti. 

Konuşmanın ardından gruptakiler, ellerinde dövizlerle, sloganlar atarak, Gazi Caddesi'nden Ahmet Aytar Meydanı'na kadar yürüdü. Burada ikindi namazı kılan grup, ardından zulme uğrayan müslümanlar için dua etti.

İslami Gençlik Platformunca başlatılan "İsrail Elçiliği Ülkemizden Defolup Gitsin" imza kampanyası için vatandaşlardan imza toplandı.