Karakeçili'de aşure dağıtımı

Karakeçili'de aşure dağıtımı
Karakeçili'de aşure dağıtımı
KIRIKKALE (AA) - Karakeçili ilçesinde Muharrem ayı dolayısıyla 500 kişiye aşure ikram edildi.Karakeçili Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve Kur'an Kursu...

KIRIKKALE (AA) - Karakeçili ilçesinde Muharrem ayı dolayısıyla 500 kişiye aşure ikram edildi.

Karakeçili Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve Kur'an Kursu öğrencileri tarafından düzenlenen programda yapılan aşureler, Cuma namazının ardından ilçe merkezinde vatandaşlara dağıtıldı.

İlçe Müftüsü Faruk Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muharrem ayının İslam tarihinde birçok olayın meydana geldiği bir ay olduğunu ifade etti.

İslam toplumu arasında birlik ve beraberliği sağlamak için Muharrem ayının bir vesile olduğunu belirten Güneş, "Muharrem ayında peygamberimizin torunlarından Hz. Hüseyin'in şehadeti, Hz. Adem'in doğumu ve tövbesinin kabul edilmesi ile cennete kabulu, Hz. İbrahimin doğduğu ve ateşten kurtulduğu, gök ve yer yüzünün yaratıldığı ay olarak bilinir" dedi.

Aşure dağıtım programına, Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, İl Genel Meclis Başkanı Şerafettin Atalay, Belediye Başkanı Hüseyin Özçelik, İl Genel Meclis üyeleri Zeynel Can ve Ramazan Türkdoğan ile çok sayıda vatandaş katıldı.