Kasaplar "çifte bayram" yaşıyor

Kasaplar "çifte bayram" yaşıyor
Kasaplar "çifte bayram" yaşıyor
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de Kurban Bayramı'nda, talep üzerine kıyma çeken ve sucuk dolduran kasaplar, iş yoğunluğu nedeniyle "çifte bayram"...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de Kurban Bayramı'nda, talep üzerine kıyma çeken ve sucuk dolduran kasaplar,  yoğunluğu nedeniyle "çifte bayram" yaşıyor.

Kentte 46 yıldır kasaplıkla uğraşan İhsan Ünlü , gazetecilere yaptığı açıklamada, bu bayram, işlerinin ve kazançlarının geçen yıla oranla arttığını söyledi.

Bayramın birinci gününden itibaren 2 ton sucuk, yaklaşık 2 ton da kıyma işlediklerini anlatan Ünlü, "Etin kilosunu 1 liraya çekiyoruz, sucuğun kilosunu da 6 liradan dolduruyoruz. Talepten memnunuz. Adeta çifte bayram yaşıyoruz" dedi.

Vatandaşlardan işi ehline yaptırmalarını isteyen Ünlü, "Vatandaşlar bayramın birinci gününden itibaren geliyorlar. Sucuklarını yaptırıyorlar, çok memnunlar. Ağız tadıyla bir yıl boyunca sucuklarını yiyorlar. Çok yoğun bir kuyruk oluşuyor" diye konuştu.

Sucuk yaptırmak için  Ankara 'an gelen Yasin Karakuş da dışarıdan sucuk almaktansa bu şekilde yaptırmanın çok daha sağlıklı olduğunu belirtti.

Karakuş, her Kurban Bayramı Kırıkkale'ye geldiğini belirterek, "Piyasa sucuklarına koruyucu katkı maddeleri konulduğunu biliyoruz. Burada ise baharat ve sarımsaktan başka bir şey yok. Daha sağlıklı ve hijyenik" diye konuştu.

Kurban Bayramı dolayısıyla iş yoğunluğu artan kentteki bazı kasaplar ve marketler de vatandaşların kıyma ve ev yapımı sucuk talebini karşılamak için yoğun mesai harcıyor.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Kurban Bayramı

  ,

  Piyasa

  ,

  Ünlü

  ,

  Kurban

  ,