Kaymakam Yıldırım köylerde incelemelerde bulundu

Kaymakam Yıldırım köylerde incelemelerde bulundu
Kaymakam Yıldırım köylerde incelemelerde bulundu
KIRIKKALE (AA) - Balışeyh Kaymakamı Yusuf Yıldırım, köylerde incelemelerde bulundu.Yıldırım, ilçeye bağlı Eldelek ve Kenanbeyobası köylerini ziyaret...

KIRIKKALE (AA) - Balışeyh Kaymakamı Yusuf Yıldırım, köylerde incelemelerde bulundu.

Yıldırım, ilçeye bağlı Eldelek ve Kenanbeyobası köylerini ziyaret ederek köy muhtarları ve vatandaşlarla sohbet edip yatırımlar hakkında bilgiler aldı.

Eldelek köyünde Kaymakamlık tarafından yaptırılan 580 metre uzunluğundaki köy mezarlığı çevresinin tel örgülerle çevrildiğini belirten Yıldırım, daha sonra Kenanbeyobası köyüne geçerek köy camisi önünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Köy muhtarı Cahit Pehlivanlı ve köyün ileri gelenleri, köyle ilgili çeşitli isteklerinin yanı sıra Ayvaderesi ve Azgın Yaylası mevkisindeki enerji nakil hatlarında sık sık meydana gelen elektrik kesintilerinin yaşanması nedeniyle Yıldırım'dan soruna çözüm bulunmasını istediler.

Köy muhtarı Pehlivanlı elektrik kesintileri nedeniyle köylülerin önemli sorunlar yaşadığını belirterek şunları kaydetti:

 "Köyümüzde 60 hanenin bulunduğu Ayvaderesi ve Azgın yaylası mevkisinde gün içinde 6-7 saat elektrik kesintisi meydana geliyor. Elektrik geldiğinde de düşük voltaj nedeniyle cihazlarımız arızalanıyor. Bazı vatandaşlarımız bankadan kredi çekerek hayvancılık yapıyor. Köylülerimiz elektrik kesintisi sorunu sebebiyle hayvancılık ürünlerini istenen düzeyde elde edemedikleri için ekonomik yönden de zarara uğruyor. Sulama yapamıyor, sebze ve meyvelerimiz kuruyor. Evlerimizdeki düşük voltaj nedeniyle cihazlarımız da çalışmıyor" dedi.