Kerim dede 58 yaşında üniversite mezunu oldu

Kerim dede 58 yaşında üniversite mezunu oldu
Kerim dede 58 yaşında üniversite mezunu oldu
- Ankara'da yaşayan mobilya ustası, 5 çocuk, 6 torun sahibi 58 yaşındaki Kerim Yalınız, Kırıkkale Üniversitesi Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri bölümünden mezun olmanın heyecanını yaşadı - Yalınız: - "Çocuklarımı okuttuktan sonra sıra bana geldi. Ben de okudum ve şimdi çok mutluyum"

KIRIKKALE (AA) - FATİH GÖKMEN - Kırıkkale Üniversitesi Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü Mobilya ve Dekorasyon Programı'ndan mezun olan, 5 çocuk ve 6 torun sahibi 58 yaşındaki Kerim Yalınız, okumanın yaşı olmadığını gösterdi.

Ankara 'da ikamet eden ve çocuklarını okuttuktan sonra büyük bir azimle okumaya karar veren mobilya ustası Yalınız, 2 yıl önce başladığı önlisans eğitimini başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadı. 

Başpınar Stadyumu'nda düzenlenen mezuniyet töreninde, Yalınız'ı eşi, çocukları ve torunları yalnız bırakmadı.

Mezuniyet heyecanı yaşayan Yalınız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mezun olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. 

Okumayı çok istediğini dile getiren Yalınız, "Çok gururluyum. Okumayı çok istiyordum, azmettim ve bunu başardım. Mezuniyet de bugüne nasipmiş. Çocuklarımı okuttuktan sonra sıra bana geldi. Ben de okudum ve şimdi çok mutluyum. 5 çocuğumun 5'i de üniversite mezunu. 6 da torunum var" diye konuştu.

Gençlere okumalarını tavsiye eden Yalınız, "Cahil kalmasınlar, okusunlar. Okumak çok güzel. Okumanın yaşı da sınırı da olmaz. Herkes okusun" dedi.

Yalınız'ın eşi Fikar Yalınız da kocasının üniversiteden mezun olmasının gurur verici olduğunu ifade ederek, eşinin azmederek hedefine ulaştığını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Fatih

  ,

  Çocuk

  ,

  önlisans