Kırıkkale Güç Birliği toplantısı

Kırıkkale Güç Birliği toplantısı
Kırıkkale Güç Birliği toplantısı
- Toplantı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay'ın katılımıyla gerçekleştirildi

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Güç Birliği toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıda konuşan Atalay, Kırıkkale için verimli bir gün geçirdiklerini söyledi. Atalay, MKEK Duyarsız Patlayıcı Üretim ve Dolum Tesisi (DUPAT), Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Ömrünü Tamamlamış Araçları Ayrıştırma Tesisinin kente ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kırıkkale'nin kurulmasında, savunma sanayisinin önemli bir etken olduğunu belirten Atalay, silah sanayinin Türkiye 'de ilk temayüz ettiği yerin Kırıkkale olduğunu vurguladı.

Toplantıda, Vali Ali Kolat ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da kentte devam eden yatırımlar ve gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Toplantıya, AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal ve Ramazan Can, İl Genel Meclisi Başkanı Şerafettin Atalay, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, MKEK Genel Müdürü İzzet Artunç ile müdürleri katıldı.