Kırıkkale'de "Güvenlikte Kadın Eli" projesi

Kırıkkale'de "Güvenlikte Kadın Eli" projesi
Kırıkkale'de "Güvenlikte Kadın Eli" projesi
- Kur'an kursunda eğitim alan kadınlara harsızlık ve dolandırıcılığa karşı önlemleri içeren seminer verildi

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı "Güvenlikte Kadın Eli Projesi" kapsamında Kur'an kursunda eğitim gören kadınlara hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer güvenlik tedbirleriyle ilgili bilgi verildi.

Nur Cami Kur'an Kursu'nda düzenlenen seminerde, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Levent Çakır, güvenli bir toplumun oluşmasında kadınların büyük katkısının olduğunu söyledi.

Çakır, kentte çeşitli proje ve eğitim çalışmaları yürüttüklerini amaçlarının suç unsurunun oluşmadan önlenmesine yönelik bilgilendirici faaliyetlerde bulunmak olduğunu belirtti.

Toplumda özellikle ev hanımlarının hırsızlık, dolandırıcılık ve diğer konularda daha çok dikkatli olmaları gerektiğini dile getiren Çakır, "Vatandaşlarımızın önemli bir kısmı evlerinin kapısını evden çıkarken sadece çekip çıkıyor. Lütfen kapımızı kilitleyelim. Komşunuza gitseniz, ekmek, su almaya gitseniz dahi kapınızı kesinlikle kilitleyin. Komşularınıza kesinlikle anahtar teslim etmeyin. Evinizin anahtarını evdeki çiçek için, balık beslemek için komşularınıza vermeyin. 'Evin anahtarı şurada, ben evde yokum' gibi notlar hırsızlara davetiye çıkartmaktadır." diye konuştu.

Kur'an kursu öğreticisi Hatice Gerek de Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgilerin yanında diğer eğitimleri de önemsediklerini belirterek, "Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğünce seminerler yaptırıyoruz. Bu eğitim seminerleri hanımların eğitimlerine katkı sağlıyor ve bu sayede günlük hayatlarında da bir kolaylık sağlanıyor. Bu seminerde de hanımlar hırsızlıklara karşı nasıl tedbir alacakları hususları öğretildi. Telefon ve diğer hırsızlıklara karşı daha çok bilinçleneceklerini ümit ediyorum." dedi.