Kırıkkale'de kurulan bit pazarına yoğun ilgi

Kırıkkale'de kurulan bit pazarına yoğun ilgi
Kırıkkale'de kurulan bit pazarına yoğun ilgi
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de 10 yıldır her hafta cumartesi günleri kurulan bit pazarı binlerce kişiyi ağırlıyor.Fabrikalar Mahallesi'nde kurulan...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de 10 yıldır her hafta cumartesi günleri kurulan bit pazarı binlerce kişiyi ağırlıyor.

Fabrikalar Mahallesi'nde kurulan pazar , sabahın erken saatlerinde hareketlenmeye başlıyor. Pazarda, televizyon, müzik seti, oyuncak, hediyelik eşya, dekoratif ürünler, otomobil direksiyonu, koyun çanı, ikinci el sanayi aletleri, elbise, kitaplar, antika ürünlerin yanı sıra güvercin, tavuk ve evcil hayvanlar 50 kuruştan bin liraya kadar satışa sunuluyor.

Pazarda çevre illerden de çok sayıda satıcı ve alıcı da yerini alıyor. Pazarda en çok ilgiyi ise eski ve tarihi eşyalar çekiyor. Eski plaklar, teyp, gramofon, nargile, gibi eşyalarda eski eşya tutkunlarının ilgi odağı oluyor.

Pazarcı Hayrettin Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada, pazarın en büyük özelliğinin ucuz olması ve istenilen her şeyin bulunabilmesi olduğunu söyledi.

Burada düşük gelirli halka hitap edecek her türlü ikinci el eşyanın olduğuna dikkati çeken Polat, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 8 yıldır buradayım. Burada düşük gelirli halka hitap edecek her türlü ikinci el eşya var. Bu pazarın en büyük özelliği ise ucuz olması. İkinci el kullanılmayan ürünler burada tekrar satışa sunuluyor. Burada hem halkın hem de biz pazarcıların çıkarı oluyor. Satışlarımız bu şekilde devam ediyor. Ben buralıyım ama bu pazara Çorum'dan, Ankara 'dan ve diğer çevre illerden satış yapmaya gelenlerde oluyor. Bu pazarda fiyatlar 50 kuruştan başlıyor, bin liraya kadar malzeme var. Orta düzeyde ki vatandaşların her türlü malzemeyi bu pazarımızda bulması mümkün."