Kırıkkale'de "madde bağımlılığı" konusu ele alındı

Kırıkkale'de "madde bağımlılığı" konusu ele alındı
Kırıkkale'de "madde bağımlılığı" konusu ele alındı
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de Vali Ali Kolat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda "madde bağımlılığı" konusu ele alındı.Kolat, Valilikte...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de Vali Ali Kolat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda "madde bağımlılığı" konusu ele alındı.

Kolat, Valilikte düzenlenen toplantıda, son zamanlarda ülke genelinde olduğu gibi kentte de madde bağımlısı çocuk sayısında artış olduğuna dikkati çekti.

Bu konuda kamu kurum ve kuruluşları olarak çalışmalar yürüttüklerini belirten Kolat, "Çalışmalarımız olmasına rağmen maalesef madde bağımlısı çocuk konusunda artış olduğunu gözlemliyoruz. Bu konuyla bizzat Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve bakanlarımız yakından ilgileniyor. Bir de bu konunun adalet boyutu var. Bu konuyla ilgili de Cumhuriyet Başsavcısı ve Baro Başkanı da ilgileniyor" dedi.

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar'ın, kentteki çocuklara ve öğrencilere yönelik uygulanan "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" ve "Umuda Yolculuk" projeleri hakkında bilgi verdiği toplantıya, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kaçar, Baro Başkanı Ayhan Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Harun Karabulut, kaymakamlar ve diğer yetkililer katıldı.