Kırıkkale'de okul sporları değerlendirme toplantısı

Kırıkkale'de okul sporları değerlendirme toplantısı
Kırıkkale'de okul sporları değerlendirme toplantısı
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de 2015-2016 eğitim öğretim yılında yapılacak olan okul spor faaliyetleri hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı.İl...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de 2015-2016 eğitim öğretim yılında yapılacak olan okul spor faaliyetleri hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, okul spor müsabakalarına katılacak okul ve sporcu sayısının artırılması ve daha fazla gence ulaşılarak spor yapmalarının sağlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Amaçlarının daha çok çocuğa ulaşarak gizli yetenekleri keşfetmek ve spora kazandırmak olduğunu belirten Ünlü, şöyle konuştu:

"2014-2015 eğitim öğretim yılında 4 bin 869 öğrenci katıldı ve katılım noktasında bir önceki yıla göre artışla Türkiye 17'ncisi olduk. Elde etmiş olduğumuz bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl okullarda, kurumumuzun antrenörlerinin yapacağı yetenek taramalarında beden eğitimi öğretmenlerinin de yetenek taramasına dahil olarak daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda gerekli branşlara yönlendirmede beden eğitimi öğretmenlerimize çok iş düşüyor."

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin de bu yıl düzenlenecek okul sporları faaliyetlerinde görev alacak öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi.