Kırıkkale'de SOLOTÜRK'ün gösterisine yoğun ilgi

Kırıkkale'de SOLOTÜRK'ün gösterisine yoğun ilgi
Kırıkkale'de SOLOTÜRK'ün gösterisine yoğun ilgi
- SOLOTÜRK'ün gösterisini, yaklaşık 30 bin kişi izledi - Vali Kolat: - "Hava Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri, terörün inlerine girerek, inlerini bombalayarak, şehitlerimizin intikamını alıyorlar ve ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuru için büyük fedakarlıklar gösteriyorlar"

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale'de SOLOTÜRK'ün gösterisine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

SOLOTÜRK ekibi, Bahşılı ilçesi Celal Bayar Parkı'nda, Türk Hava Kuvvetlerini tanıtmak, Türk halkının kuruma güven duygusunu pekiştirmek ve gençlerin havacılığa sevgisini artırmak amacıyla gösteri düzenledi.

Yaklaşık 30 bin kişinin izlediği gösteri, büyük alkış aldı.

Vali Ali Kolat, gösterinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale'nin tarihi bir gün yaşadığını, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve F-16 gösteri ekibine teşekkür ettiğini söyledi.

Kırıkkale'de 'Hava boşluğu vardır, uçak inmez kalkmaz' diye bir algı olduğunu belirten Kolat, şunları kaydetti:

"Bu algının kalkmasını arzu ettik. Hava Kuvvetleri Komutanlığından SOLOTÜRK veya Türk Yıldızlarını talep ettik. SOLOTÜRK ekibi uygun görüldü. İnşallah ağustos ayı içinde de Türk Yıldızları gösteri yapacak. Bütün amacımız, şehitlerimizi anmak ve gençlerin, Türk halkının Hava Kuvvetlerine güven duygusunu pekiştirmek, gençlerin havacılığa olan sevgisini artırmak. Hava Kuvvetleri Komutanlığı ekipleri terörün inlerine girerek, inlerini bombalayarak, şehitlerimizin intikamını alıyorlar ve ülkemizin birlik, beraberlik ve huzuru için büyük fedakarlıklar gösteriyorlar."

Vatandaşlar da Kırıkkale'de ilk kez böyle bir gösteri olduğunu, bundan gurur duyduklarını söyledi.