Kırıkkale'de "Tarımda İş Güvenliği Projesi"

Kırıkkale'de "Tarımda İş Güvenliği Projesi"
Kırıkkale'de "Tarımda İş Güvenliği Projesi"
KIRIKKALE (AA) - Bahşılı ilçesinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Tarımda İş Güvenliği Projesi" kapsamında...

KIRIKKALE (AA) - Bahşılı ilçesinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Tarımda İş Güvenliği Projesi" kapsamında personele  eğitim verildi.

Kaymakamlık toplantı salonunda başlayan eğitimde gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaymakam Harun Ersin Polat, proje kapsamında ilçede 12 kamu personeline 5 gün boyunca eğitim verileceğini söyledi.

Personele bu eğitimin çok yararlı olacağını ifade eden Polat, şunları kaydetti:

"İş güvenliği konusu aslında herkesin uyması, dikkat etmesi gereken çok önemli bir konudur. Personelimiz bu eğitim sayesinde öğrendiği bilgileri çiftçi toplantılarında çiftçilerimize anlatacak, onlara öğretecek ve bu sayede kazaların önüne geçilmeye çalışılacak. Üreticilerimizin kullandıkları tarımsal alet ve ekipmanların sebep olduğu iş kazaları nedeni ile iş gücü kaybı, yaralanma, sakat kalma ve ölümler görülüyor. Bu yüzden tarım aletlerinin güvenli kullanımına ilişkin eğitimlerimiz devam edecek. Eğitimin personelimize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum."


  ETİKETLER:

  Kamu

  ,

  Kaymakam

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  kaymakamlık