Kırıkkale'de yılbaşı tedbirleri

Kırıkkale'de yılbaşı tedbirleri
Kırıkkale'de yılbaşı tedbirleri
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valiliği, yılbaşının huzur ve güven ortamı içinde geçmesi için bir dizi tedbir aldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada,...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valiliği, yılbaşının huzur ve güven ortamı içinde geçmesi için bir dizi  tedbir aldı. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yılbaşında kalabalıklaşan alışveriş merkezleri, otogar, tren garı, toplu taşıma araçlarına ait istasyonlar ve kutlamaların gerçekleştirildiği meydan, alanlar, caddelerle eğlence yerlerinde, güvenlik birimlerince tüm emniyet tedbirlerinin alınacağı belirtildi. 

Trafik ekipleri tarafından ulaşım güvenliği konusunda da tedbirlerin alınacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Cumhuriyet Meydan'nda yeni yıla topluca girmek isteyen vatandaşlarımız olabileceğinden gece yarısı Çevik Kuvvet Timleri görev yapacaktır. Terör ve Güvenlik Şube birimleriyle bomba imha uzmanları tarafından meydana gelmesi muhtemel terör eylemlerine karşı şüpheli çanta, paket ve poşet üzerinde yapılan denetimler artacak. Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Güven Timleri, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı yaya görev yapacaktır. Yılbaşı için tertip edilen yerler Yıldırım ekipleri tarafından kontrol altında tutulacak. Trafik denetimleri ön planda olacak, uygulama yerleri ve saatleri artacak."