Kırıkkale'den kısa kısa

Kırıkkale'den kısa kısa
Kırıkkale'den kısa kısa
KIRIKKALE (AA) - Sulakyurt Kaymakamı Fikret Dağ, öğrencilere yaprak testi ve soru bankası kitapları dağıttı.Kaymakam Dağ, ilçedeki Sulakyurt Hakim...

KIRIKKALE (AA) - Sulakyurt Kaymakamı Fikret Dağ, öğrencilere yaprak testi ve soru bankası kitapları dağıttı.

Kaymakam Dağ, ilçedeki Sulakyurt Hakim Mehmet Çakıroğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrencilere yaprak testi ve soru bankası kitapları dağıttı.

Dağ, kitap dağıtımının ardından yaptığı konuşmada, öğrencilerin başarıya ulaşması için her imkanı kullandıklarını söyledi.

Eğitime yapılan yatırımın önemli yatırımlardan biri olduğunu ve bu yatırımların da öğrencilere zamanında ulaştırılması gerektiğini belirten Dağ, şunları kaydetti:

"İlçemizde ilk, orta ve lise öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim görmeleri için tüm gayretlerimiz devam etmektedir. Okulların açıldığı ilk günden itibaren öğrencilerimize gereken her türlü desteği sağlıyoruz. Soru bankası kitapları ve yaprak testleri ile derslerdeki konular içerik yönünden daha da zenginleştirilmiş oldu. Ayrıca okullarımızda hafta sonu yetiştirme ve destekleme kurslarıyla da öğrencilerimize güzel imkanlar sağladık. Bu vesileyle öğrencilerimizden derslerinde daha yüksek başarı sözünü de almış olduk.''

- Sulakyurt ilçesinde aşure etkinliği

Sulakyurt ilçesinde aşure etkinliği düzenlendi.

İlçeye bağlı Sarıkızlı köyündeki Cemevinde köy muhtarlığı ve vatandaşlar tarafından düzenlenen etkinliğe, Kaymakam Fikret Dağ, Belediye Başkanı İsmail Bildik ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Dağ, burada yaptığı konuşmada, Muharrem ayının ve Aşure Gününün önemli ay ve günlerden biri olduğunu söyledi.

Aşure Günü ile ilgili yapılan çeşitli etkinliklerin asırlardır devam ettiğini belirten Dağ, "Bu etkinlikler bundan sonrada devam edecektir. Toplumumuzda büyük küçük herkes bu önemli güne katılmakta ve bu sebeple Aşure Günü, sevgi ve barışın, birliklik ve beraberliğin de sembolü haline gelmiştir. Köyümüzde düzenlenen bu etkinlikte görev alan herkese teşekkür ederim" dedi.