Kırıkkale'den kısa kısa

Kırıkkale'den kısa kısa
Kırıkkale'den kısa kısa
- Sulakyurt Kaymakamı Fikret Dağ, "Bana AB'yi Anlat" kısa öykü yarışmasında dereceye giren öğrenciyi ödüllendirdi

KIRIKKALE (AA) - Sulakyurt Kaymakamı Fikret Dağ, "Bana AB'yi Anlat" kısa öykü yarışmasında dereceye giren öğrenciyi ödüllendirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi" kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen "Bana AB'yi Anlat" kısa öykü yarışmasında, Kırıkkale il üçüncüsü olan Sulakyurt Çok Programlı Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Döndü Tamkoç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Bayram ve okul yöneticileri Sulakyurt Kaymakamı Dağ'ı ziyaret etti.

Kaymakam Dağ, başarısından dolayı Tamkoç'u tebrik ederek, Tamkoç'un yetiştirilmesinde emeği geçen okul yönetimi ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Dağ, yaptığı açıklamada, öğrencilere yapılan her türlü yatırımın başarıya yapılan önemli bir yatırım ve bu tür yarışmaların öğrencilerin geleceği açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

Dağ, yarışmada dereceye giren öğrenciye çeşitli hediyeler verdi.


- Karakeçili'de kadınlar el emeği göz nuru eserlerini sergiliyor

Karakeçili ilçesinde Halk Eğitim Merkezinde kursiyer olarak çalışan kadınlar, el emeği göz nuru eserlerini sergiliyor.

Karakeçili çarşı merkezinde kurulan çadırda kursiyerlerin bir yıl boyunca hazırladıkları el işlemeli eserler sergileniyor.

Sergiyi ziyaret eden Karakeçili Kaymakamı Onur Özaydın, el emeği ürünleri inceleyerek, verdikleri emekten dolayı kadınlara teşekkür etti.

Kaymakamlık olarak kurslara her türlü desteğin verileceğini belirten Özaydın, vatandaşların boş zamanlarını değerlendirmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Sergide, amblemler, portre, battaniye, havlu, seccade, şal, kapı süsleri, takım amblemleri, bebek takımları ve çanta gibi panç ve kırk yama tekniği kullanılarak hazırlanana el emeği göz nuruyla yapılan ürünler yer alıyor.


- Kütüphane haftasında en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi

Karakeçili ilçesinde, 52. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

Karakeçili Kaymakamı Özaydın, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla okulları ziyaret etti.

Atatürk Ortaokulu'nda en çok kitap okuyan öğrencilere çeşitli hediyeler veren Özaydın, burada yaptığı konuşmada, kitap okuma alışkanlığının en güzel alışkanlıklardan birisi olduğunu ve bu alışkanlığın çocuk yaşlarda edinildiğinde bir ömür boyu süreceğini belirtti.

Kaymakam Özaydın, kitap okuyarak hem boş zamanların değerlendirileceğini hem de kültürlü bir birey olarak gelişeceğini kaydetti.

Özaydın, en çok kitap okuyan öğrencilere hediye verdi.