Kırıkkaleli sporcu, olimpiyat hazırlık kampına seçildi

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Gençlik Spor Kulübü sporcularından Semra Karaarslan'ın 2016 Rio Olimpiyatları hazırlık kampına seçildiği...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Gençlik Spor Kulübü sporcularından Semra Karaarslan'ın 2016 Rio Olimpiyatları hazırlık kampına seçildiği bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü , yaptığı yazılı açıklamada, 2016 Rio Olimpiyatları için 3-23 Kasım 2014 tarihlerinde İzmir Kuşadası'nda yapılacak kampa seçilen Semra Karaslan'ın Kırıkkale'yi temsil edeceğini belirterek, "Sporcumuz, 17-18 Mayıs 2014 tarihlerinde Trabzon Söğütlü Atletizm Stadı'nda yapılan Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda 800 ve bin 500 metre koşuda Türkiye ikincisi olarak Milli Takım kampına katılmaya hak kazanmıştı. Karaslan, aldığı uluslararası ve Türkiye dereceleriyle kendini kanıtladı. Şimdiyse Rio'da kendini göstermek için iyi bir fırsat yakaladı. Umarım kampta iyi dereceler elde ederek Rio Olimpiyatları'nda yarışmaya hak kazanır. Sporcumuzu yetiştiren antrenörlerimize, kızlarını destekleyen ailesine ve kurumumuza her türlü desteği veren Vali Ali Kolat'a teşekkür ederim" ifadesini kullandı.