Orta Anadolu'nun kırmızı et üretimi analizi yapılacak

Orta Anadolu'nun kırmızı et üretimi analizi yapılacak
Orta Anadolu'nun kırmızı et üretimi analizi yapılacak
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında TR71 bölgesinde yer alan kentleri kapsayan et üretimi protokolünün...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında TR71 bölgesinde yer alan kentleri kapsayan et üretimi protokolünün imzalandığı bildirildi.

KÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Orta Anadolu 'nun, kırmızı et üretiminde Türkiye 'nin önemli merkezlerinden biri haline gelmesini sağlamaya dönük çalışmaların başlangıcı olacağı belirtilen  protokol , Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız ile Ahiler Kalkınma Ajansı adına Ufuk Kırmızı tarafından imzalandığı ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"KÜ, Ahiler Kalkınma Ajansı bölgesindeki Kırıkkale, Nevşehir, Kırşehir, Niğde ve Aksaray'ı kapsayan TR71 bölgesindeki kentlerde kırmızı et üretim sektörünün durumunu inceleyerek ajansa raporlayacak. Kırmızı et sektörü üretim durumu analizi tüm boyutlarıyla KÜ Veteriner Fakültesi tarafından yapılacak. KÜ Veteriner Fakültesi bölgede yapacağı analizler sonunda, bölgedeki hayvancılık ve kırmızı et sektörüne yönelik çalışma başlatılacak ve bu çalışmalar ışığında kentlerin ihtiyaçları belirlenecek. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda kalkınma ajansı, projelerde öncelikli alanlarını belirleyecek."