Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvuruları uzatıldı

Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvuruları uzatıldı
Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvuruları uzatıldı
KIRIKKALE (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında, Tarıma Dayalı...

KIRIKKALE (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvurularının uzatıldığını bildirdi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulanmakta olan programın, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Kurumu olmayan, bu nedenle de Avrupa Birliği fonlarından destek almayan Kırıkkale gibi 39 il için diğer illere göre önemli avantajlar sağladığı ve bakanlıkça müracaat süresinin 24 Ocak 2015'e kadar uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Recep Kırbaş'ın, şu görüşlerine yer verildi:

"Desteklerden yaralanmak için yatırımcıların hazırladıkları projelerle belirtilen tarihe kadar internet üzerinden il müdürlüğümüze başvurmaları gerekiyor. Yatırım uygulamalarına ait, inşaat işleri alım giderlerine, makine, ekipman ve malzeme alım giderlerine, hibe desteği verilecektir. Kentte bu destekleme programında bugüne kadar 21 tesis bitirildi. Bunlara yaklaşık olarak 13 milyon lira yatırım yapılmış ve bakanlığımızca 6 milyon lira hibe desteği verilmiştir."