Tatilciler dönüş yolunda

Tatilciler dönüş yolunda
Tatilciler dönüş yolunda
- Ramazan Bayramı tatilinin son gününde vatandaşların dönüşe başlaması ile Kayseri-Kırıkkale ve Kırıkkale-Samsun karayolundaki yoğunluk, trafik akışını zorlaştırıyor

KIRIKKALE (AA) - Ramazan Bayramı tatilinin son gününde vatandaşların dönüşe başlaması ile Kayseri-Kırıkkale ve Kırıkkale-Samsun karayolunda yoğunluğa neden oldu.

Bayram tatilini şehir dışında geçirenler, dönüş yolculuğuna başladı. 43 ilin bağlantı noktasında yer alan Kırıkkale'de, karayolları ve trafik ekipleri, denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri de yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik akışını rahatlatmaya çalışarak, sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor. 

Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırıkkale'den arife ve bayramın birinci günü toplamda yaklaşık 200 bin aracın geçtiğini belirterek, son iki saatte kentten geçen araç sayısının 14 bine yaklaştığını,  akşam saatlerinde araç sayısının dahada artmasını beklediklerini ifade etti.

Onar, şu bilgileri verdi:

 "Kırıkkale, Ankara 'ya 70 kilometre uzaklıkta çok önemli bir kavşak noktası. Doğu Anadolu , Karadeniz Bölgesinin bazı illeriyle birlikte Kayseri, Malatya ve Elazığ'dan gelen araçların Ankara'ya geçişleri devam etmektedir. Bayram dolayısıyla ilimizde trafik tedbirlerine ek olarak ekip sayılarını artırdık. Şu an ilimiz sınırları içinde 17 ekibimiz trafiği kontrol ediyor. Sürücülerimizden tek isteğimiz, hız limitlerine uyalım, muhakkak emniyet kemerini takalım. Sadece sürücüler değil araçtaki tüm yolcuların emniyet kemerini takmak suretiyle seyahat etmeleri gerekmektedir. Sürücülerimiz, lütfen yorgun ve uykusuz yola çıkmasınlar." 

Araç şoförleri de tatil dönüşü trafiğin yoğun olmasından yakındı.