Ufka Yolculuk Kültür Yarışması

Ufka Yolculuk Kültür Yarışması
Ufka Yolculuk Kültür Yarışması
KIRIKKALE (AA) - Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün Son Peygamber Platformu ile birlikte düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları...

KIRIKKALE (AA) - Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün Son Peygamber Platformu ile birlikte düzenlediği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında "Son Peygamber'in hayatı" konulu yarışmanın kayıtlarının başladığı bildirildi.

Kırıkkale Kale Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Mustafa Susam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışmanın dünya ve Türkiye genelinde düzenleneceğini belirterek yarışmanın toplumdaki birçok kişiye Hz. Muhammed'in hayatını daha doğru olarak öğretmeye katkı sağlayacağını dile getirdi.

Yarışmanın Türkiye'de Türkçe, dünya genelinde ise İngilizce yapılacağını ifade eden Susam, şunları söyledi:

"Kulüp olarak "Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları" kapsamında geçen yıllarda kentte birçok yarışmalara destek verdik. Koordinatörlüğünü yürüttüğümüz yarışmada bu yıl Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nün Son Peygamber Platformu ile birlikte düzenlediği "Son Peygamber'in hayatı" konulu yarışma için üyelerimizle birlikte her türlü desteği sağlayacağız. 6 kategoride yapılacak olan yarışma 29 Mart 2015 pazar günü yapılacak. Amacımız, Peygamberimizin hayatıyla ilgili bilgi kirliliğinin önüne geçerek her yaştaki bireylere sağlam ve sahih kaynaklardan Peygamberimizin hayatını öğretmektir."

Adaylara her kategoride 100 soru yöneltileceğini kaydeden Susam, dereceye girenlere umre, para ve çeşitli elektronik eşyalar hediye edileceğini sözlerine ekledi.