Vali Kolat, köylerde inceleme ve açılış yaptı

Vali Kolat, köylerde inceleme ve açılış yaptı
Vali Kolat, köylerde inceleme ve açılış yaptı
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Yahşihan ilçesine bağlı bazı köylerde inceleme ve açılış yaptı.Kolat, Irmak köyüne gitti. Burada...

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Yahşihan ilçesine bağlı bazı köylerde inceleme ve açılış yaptı.

Kolat, Irmak köyüne gitti. Burada Yahşihan Kaymakamı Ferhat Özen ve köy muhtarı Mustafa Çayır'dan köyle ilgili bilgi alan Kolat, vatandaşlarla bir araya geldi.

Irmak İlkokuluna geçen Kolat, sınıfları gezdi, öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Kolat, daha sonra Kılıçlar ve Hisar köyünü ziyaret ederek muhtarlardan bilgi aldı.

Hisar köyünde İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan köprünün açılışını yapan Kolat, köydeki cam serayı gezdi, burada incelemelerde bulundu.

Kolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, köyleri ziyaret etmeye devam ettiklerini söyledi. Bu kapsamda vatandaşlarla sohbet ettiklerini ve sorunlarını dinlediklerini belirten Kolat, "Köylerimizdeki okulları gezdik ve bilgi aldık" dedi.

Kolat, "Hisar köyünde açılışı yaptığımız köprü köprü, köyümüzü büyük bir sıkıntıdan kurtardı. Çünkü ırmaktan akan su köyümüze taşıyordu. Vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.

Vali Kolat'a İl Jandarma Komutanı Albay Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Genel Meclisi Başkanı Şerafettin Atalay da eşlik etti.