Vali Kolat'tan yeni yıl mesajı

Vali Kolat'tan yeni yıl mesajı
Vali Kolat'tan yeni yıl mesajı
KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valisi Ali Kolat, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.Kolat, mesajında, kentin 2014 yılında gelişerek büyüdüğünü ve...

KIRIKKALE (AA) ? Kırıkkale Valisi Ali Kolat, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kolat, mesajında, kentin 2014 yılında gelişerek büyüdüğünü ve önemli yatırımlar yapıldığını vurguladı. 2015 yılının ülke, millet, ve insanlık alemi için barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileyen Kolat, "2014 yılı Kırıkkale için son derece verimli bir yıl olmuştur. Devletimizin ve hükümetimizin destekleriyle her geçen gün Kırıkkale'nin çehresi değişmektedir. İlimize kazandırılan ve halkımızın hizmetine sunulan yeni yatırımlarla, Kırıkkale daha iyi yaşanabilir hale gelmektedir. Özellikle son dönemde gerek kamu yatırımları ve hizmetleri, gerekse özel sektör yatırımları alanında önemli gelişmeler ve ilerlemeler yaşanmaktadır" ifadelerini kullandı.

Türkiye 'de ilk defa Kırıkkale'de kurulan Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Kırıkkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Yeni Çelikhane Tesisi, Ankara -Kırıkkale-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı, Ankara-Delice-Samsun Otoyol Projesi, Kızılırmak Yeşil Vadi Projesi, Yeni Hükümet Konağı Binası, Nur Camii ve Külliyesi, Yeni Adalet Sarayı Projesi gibi yatırımların titizlikle yürütüldüğünü belirten Kolat, 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da Kırıkkale'nin gelişmesi ve kalkınması için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. Kolat, şöyle devam etti:

"İlimizde büyük bir uyum içerisinde tüm paydaşlarla istişare, işbirliği, el birliği ve gönül birliği içerisinde olacağız. Ortak aklı egemen kılacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, şehit aileleri ve gazilerimizin, siyasi parti temsilcilerinin, esnaf, sanayici ve adamlarımızın, il genel meclis üyeleri ve muhtarlarımızın, kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, basın mensupları ve tüm Kırıkkaleli hemşehrilerimin yeni yılını gönülden tebrik eder, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde nice yıllar diler, selam ve saygılarımı sunarım."