"10. Trakya Tarımtech Fuarı"

"10. Trakya Tarımtech Fuarı"
"10. Trakya Tarımtech Fuarı"
KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz ilçesinde, "10. Trakya Tarımtech Fuarı" düzenlendi.Lüleburgaz Belediyesi ile Renkly Fuarcılık işbirliğinde kapalı pazar...

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz ilçesinde, "10. Trakya Tarımtech Fuarı" düzenlendi.

Lüleburgaz Belediyesi ile Renkly Fuarcılık işbirliğinde kapalı pazar yerinde düzenlenen fuarda, farklı model ve türlerde tarım, hayvancılık, tohum, meyvecilik, sulama ve seracılık teknolojiler, traktör ve ekipmanları, depolama sistemleri ile soğutma ve havalandırma sistemlerini tanıtıldı.

Belediye Başkan vekili Özgen Yılmaz,  gazetecilere yaptığı açıklamada, tarımda başarılı olabilmek için yenilikleri takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Dünya nüfusunun artmasıyla tarım alanlarının daha fazla önem kazandığını belirten Yılmaz, ''Bu nedenle üreticiler arazilerden daha fazla verim elde edebilmek için canla başla çalışıyor. Belediye olarak fuarda üreticilere tarım ve hayvancılık sektöründeki yeniliklerle buluşturarak tarımsal alanda verimliliği ve kaliteyi arttırmayı hedefliyoruz. Ürün çeşitliliği ve teknolojik gelişmeler çok fazla. Bu fazlalılığın hedefler için yeterli olduğunu düşünüyorum. Çiftçilerimiz fuarı gezerek yenilikleri yakından takip etme imkanı buldu" diye konuştu.

Yılmaz, fuara gösterilen ilgiden dolayı mutluluk duyduklarını bildirdi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Trakya

  ,

  Belediye

  ,

  Pazar

  ,

  Tarım

  ,

  başkan