AK Parti Grup Başkanvekili Kubat:

AK Parti Grup Başkanvekili Kubat:
AK Parti Grup Başkanvekili Kubat:
- ''Mesele, sadece AK Parti'nin iktidar olma meselesi değil, onu çok aşan bir mesele. Fotoğrafın tamamını görerek, Türkiye üzerine oynanan bu oyunları boşa çıkarmak sizin elinizde. Sizin oyunuz çok şey değiştirebilir. Bunun için şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır''

KIRKLARELİ (AA) -  AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Doğan Kubat, meselenin sadece AK Parti'nin iktidar olma meselesi olmadığını, onu çok aştığını belirterek, "Fotoğrafın tamamını görerek, Türkiye üzerine oynanan bu oyunları boşa çıkarmak sizin elinizde. Sizin oyunuz çok şey değiştirebilir. Bunun için şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır'' dedi.

AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Kubat, parti olarak bugüne kadar yaptıkları hizmetlerle milletin büyük beğenisini kazandıklarını söyledi.

AK Parti'nin umut, barış, huzur, adalet ve kalkınmanın partisi olduğunu vurgulayan Kubat, partilerinin ülkeyi getirdiği noktanın sadece Türk milletinin değil, dünyadaki bütün devletlerin de ilgisini çektiğini ve takdirle karşılandığını ifade etti.

Türkiye'nin büyümesi ve kalkınmasından rahatsız olan güçler bulunduğuna işaret eden Kubat, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

''Bir kısım küresel çıkar güçleri, yerli birlikçileriyle Türkiye'nin bu yükselişinden, büyümesinden ve özellikle ekonomik anlamda istikrarını kazanmış olmasından dolayı rahatsızlık içerisindedirler. Bunun için bir süredir AK Parti'ye karşı operasyonlar başlamıştır. Son 2-3 yıldaki Türkiye gündemini meşgul eden operasyonların arkasını kazıdığınız zaman bunları görürsünüz. Milletimiz, bu konuda büyük fotoğrafı görmüştür, Türkiye'nin huzuruna, istikrarına, barışına ve kardeşliğine yönelik bu ağır saldırılara karşı çok uyanık vaziyettedir. İnanıyorum ki 1 Kasım'da milletimiz bunun gereğini yapacak, o tuzakları boşa çıkaracak, Türkiye'de tekrar güçlü ve istikrarlı bir hükümet ortaya koyacaktır; büyük ve güçlü Türkiye hedefinden bizi geri çevirmek için tuzak kuranlara prim vermeyecektir.'' 

- ''Sandığa giderek irademizi ortaya koyalım''

Kubat, 1 Kasım seçimlerinin önemine değinerek, tüm vatandaşların sandığa giderek oy kullanması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin çok stratejik bir konumda olduğunu ve bazı güç odaklarının rahatsızlık duyduğunu anlatan Kubat, şunları kaydetti:

"7 Haziran'da çeşitli siyasi partilere, AK Parti dışındaki siyasi partilere oy vermiş değerli vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu noktada mesele, sadece AK Parti'nin iktidar olma meselesi değil, onu çok aşan bir mesele. Fotoğrafın tamamını görerek, Türkiye üzerine oynanan bu oyunları boşa çıkarmak sizin elinizde. Sizin oyunuz çok şey değiştirebilir. Bunun için şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır, istikrar zamanıdır. 1 Kasım 2015'te inşallah güçlü Türkiye'yi inşa etme zamanıdır. Bu konuda sandığa gidelim, irademizi ortaya koyalım."

Türk milletinin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Kubat, birlik ve beraberliği bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceklerini vurguladı.

Kubat, ardından Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ni ziyaret etti.