Alpullu'da piknik alanı projesi

Alpullu'da piknik alanı projesi
Alpullu'da piknik alanı projesi
- Alpullu Belediye Başkanı Kırcı: - "Proje ile beldemize modern ve güzel bir piknik alanını kazandıracağız"

KIRKLARELİ (AA) - Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, "Proje ile beldemize modern ve güzel bir piknik alanını kazandıracağız" dedi.

Kırcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında 90 dönüm çamlık ormanını kullanıma açacaklarını söyledi.

Beldede yeni yaşam alanları oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Kırcı, piknik alanı içerisine yürüyüş parkuru, kamelya, oturma ve çocuk oyun grupları ile spor aletlerinin yer alacağını belirtti.

Çalışmaları kısa sürede tamamlamak istediklerini anlatan Kırcı, şöyle konuştu:

"Yeni yaşam alanları ile beldemizde sosyal aktivitilerin yapılacağı bir alan oluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız piknik alanı projesiyle 90 dönüm araziyi vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Proje ile beldemize modern ve güzel bir piknik alanını kazandıracağız. İçerisine yaklaşık 2 bin 200 metre yürüyüş parkuru, 36 kamelya, 25 oturma grubu, çocuk oyun grupları ile spor aletleri koyacağız. Vatandaşlarımız burada bir yandan spor yapacak bir yandan ailesi, akrabaları ve komşuları ile piknik yaparak eğlenecek. Ayrıca kuşların göç yolunda bulunan piknik alanına gözetleme kulesi yapacağız. Gerekli tertibatı da sağlayarak vatandaşlarımızın kuşları izlemelerine imkan vereceğiz."

Kırcı, piknik alanının 24 saat boyunca güvenlik kameralarınca izleneceğini kaydetti.