Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde Anneler Günü dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi.Anneler Derneği Başkanı Aynur Yadalı, Zübeyde Hanım büstüne çelenk...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde Anneler Günü dolayısıyla çelenk töreni düzenlendi.

Anneler Derneği Başkanı Aynur Yadalı, Zübeyde Hanım büstüne çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Yadalı, burada yaptığı konuşmada, anneliğin yeryüzündeki en kutsal görevlerden biri olduğunu söyledi.

Anneler gününün sevginin, fedakarlığın ve hoşgörünün sembolü olduğunu belirten Yadalı, annelerin, karşılık beklemeden sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini ifade etti.

Anneliğin temelini sevginin oluşturduğunu vurgulayan Yadalı, " Edebiyat tarihimiz analık üzerine yazılmış, hepsi bir birinden güzel birçok hikaye ve şiirle doludur. Anne her zaman saygı değer varlıktır. Annelik, yer yüzünde en kutsal, en şerefli, en güzel uğraştır. Anneliğin temelinde sevgi vardır. Anneler her kadının coşkuyla ve sevgiyle çırpındığı bir duygudur. Bu duygu karşılık beklemeden sevmek, sevgiyi öğretmektir. Kadınlar bu kutsal görevi başarabilmenin yollarını aramaktadır. Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun" diye konuştu.

Yadalı ve beraberindeki daha sonra huzurevini ziyaret etti.