Babaeski'de yol yapım çalışması

Babaeski'de yol yapım çalışması
Babaeski'de yol yapım çalışması
KIRKLARELİ (AA) - Babaeski ilçesinde yol yapım çalışmaları başladı.Belediye Başkanı Abdullah Hacı, yaptığı yazılı açıklamada, altyapı çalışmalarının...

KIRKLARELİ (AA) - Babaeski ilçesinde yol yapım çalışmaları başladı.

Belediye Başkanı Abdullah Hacı, yaptığı yazılı açıklamada, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yol yapım çalışmalarının başladığını bildirdi.

Babaeski'ye modern bir kent görünümü kazandırmak istediklerini belirten Hacı, çalışmaları 6 ay içinde tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

İlçede yollardan dolayı yaşanan sıkıntıların kısa süre içinde giderileceğini bildiren Hacı, açıklamasında şunlara yer verdi:

''Bir yıllık belki kısa gibi gözüken ama ilçemizde yarattığı çamur, toz nedeni ile vatandaşlarımıza uzun bir süre gibi gelen altyapı çalışmalarını bitirdik. Şimdi en kolay olan yol yapım çalışmalarına başlıyoruz. Göreve ilk geldiğimde  ben önümüzdeki bir iki senede çok büyük sıkıntılar yaratacak olan Babaeskimizin altyapısını değiştireceğimi söylemiştim. Babaeskimizin altyapısı çok eskiydi. Birilerinin bu işe sahip çıkması gerekiyordu. Babaeski bundan sonra en ufak bir altyapı sorunu yaşamayacaktır. Babaeski Belediyesi tarihinin en büyük altyapı çalışmalarını gerçekleştirdi ve şimdi tarihinin en büyük yol yapım çalışmalarını gerçekleştirmeye başladı. İlk olarak Flamingo yolunda çalışmalara başladık. Asfalt ihalesini alan firma ve parke taş ihalesini alan firmalar ile sözleşmeler imzalayıp işlerine başladılar. Yer teslimleri firmalara yapıldı. Bundan sonra her şey daha güzel olacak."

 

 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  ,

  kent

  ,

  firma