Babaeski'de yol yapım çalışması

Babaeski'de yol yapım çalışması
Babaeski'de yol yapım çalışması
KIRKLARELİ (AA) - Babaeski Belediyesi yol yapım çalışmalarını sürüyor.Araç trafiğine kapatılarak yayalaştırma çalışması yapılan Hacı Hasan Mahallesi...

KIRKLARELİ (AA) - Babaeski Belediyesi yol yapım çalışmalarını sürüyor.

Araç trafiğine kapatılarak yayalaştırma çalışması yapılan Hacı Hasan Mahallesi Adil Onat Caddesi'nde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri parke taşı döşeme çalışmalarını yürütüyor.

Belediye Başkanı Abdullah Hacı, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin yol yapım ve çevre düzenleme çalışmaları ile yeni bir görünüm kazandığını söyledi.

Bir kısmı araç trafiğine kapalı Adil Onat Caddesi'nin tamamının ve bağlantı yollarının da araç trafiğine kapatıldığını belirten Hacı, yayalaştırma çalışmalarının yürütüldüğünü ifade etti.

Caddenin araç trafiğine kapatılması ile vatandaşlar için güzel bir gezi ve alışveriş alanı haline geleceğini bildiren Hacı, şunları kaydetti: "Babaeskimizi güzelleştirmek, vatandaşlarımızın aileleri ile sevdikleri ile rahat bir şekilde gezebilecekleri, ilçemize canlılık katabilecek yeni alanlar oluşturmaktayız. Adil Onat Caddesi'nin bir kısmını yayalaştırdığımız da esnaflarımız ve vatandaşlarımız tedirgin olmuşlardı. Ancak şuanda cadde ilçede en çok kullanılan ve yeni iş yerlerinin açıldığı yaşam alanlarından biri haline geldi. Çalışmalarımız ile caddenin diğer kısmını da araç trafiğine kapatarak yayalaştırıyoruz. Ekiplerimiz cadde üzerinde parke taşı döşeme çalışmalarını yürütüyor. Akabinde çevre düzenleme çalışması da yapılacak."