Bağımlılığın zararları öğrencilere tiyatroyla anlatıldı

Bağımlılığın zararları öğrencilere tiyatroyla anlatıldı
Bağımlılığın zararları öğrencilere tiyatroyla anlatıldı
- Kırklareli Emniyet Müdürlüğünce madde kullanımını engellemek amacıyla, "Sahte Cennet, Sessiz Çığlık" tiyatro oyunu sahnelendi

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Emniyet Müdürlüğünce, aile bütünlüğü bozulmuş, aidiyet duygusunu yakalayamamış çocukların gelişimlerini olumsuz etkileyebilecek olası suçlara karışmaması ve madde kullanımını engellemek amacıyla, uyuşturucu madde bağımlılığını anlatan "Sahte Cennet Sessiz Çığlık" tiyatro oyunu sahnelendi. 

Kültür Merkezi salonunda düzenlenen tiyatro oyununda oyunda, aileleri tarafından ilgisiz bırakılan gençlerin madde bağımlılığına bulaşmaları ve uyuşturucunun hayatlarına olan etkisi konu edildi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tarık Arın, tiyatro oyunu öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, gençleri madde bağımlılığı ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Sosyal ve sportif faaliyetler ile dezavantajlı çocukların tüm olumsuzluklardan uzak kaldığını gözlemlediklerini anlatan Arın, yürüttükleri projeler ile öğrencilerin eğitim öğretime olan sevgilerini arttırmak amaçladıklarını kaydetti.

Arın, bu tür etkinliklerle çocuk suçlarında da bir azalma olduğunu sözlerine ekledi.

Oyunu polislerle çok sayıda öğrenci izledi.