Bireysel sulama makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi

Bireysel sulama makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi
Bireysel sulama makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi
KIRKLARELİ (AA) -  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında gerçek kişiler için 100...

KIRKLARELİ (AA) -  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında gerçek kişiler için 100 bin lira , tüzel kişiler için 200 bin liraya kadar bireysel sulama makine ve ekipman alımlarının yüzde 50'sine hibe yoluyla destek sağlanacak.

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliği" Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirildi.

Bireysel sulama makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi ile ilgili yatırımlar, "Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, yağmurlama sulama makinesi alınması, ve güneş  enerjili sulama sistemleri kurulması olarak belirlendi.

Uygulamaya, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan çiftçilerin, limited ve anonim şirketler, sulama kooperatifleri ile tarımsal kalkınma kooperatifleri başvurabilecek.

 

 


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  Güneş

  ,

  gıda

  ,

  lira

  ,

  Resmi

  ,

  kayıt