Boşnak köyü turizme kazandırılacak

Boşnak köyü turizme kazandırılacak
Boşnak köyü turizme kazandırılacak
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan, boşnakların yoğun yaşadığı Demirköy ilçesine bağlı Hamdibey köyü turizme...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan, boşnakların yoğun yaşadığı Demirköy ilçesine bağlı Hamdibey köyü turizme kazandırılması için çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.

Asan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rumların yaşadığı dönemde, Trulya (Güzel kız ) olarak bilinen ve mübadelenin ardından adı Hamdibey olarak değiştirilen köydeki tarihi yapıların restorasyonu için Kırklareli Valiliği, İl Özel İdaresi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Trakya Kalkınma Ajansı'nın başlattığı çalışmaların devam ettiğini söyledi.

"Sokak Sağlıklaştırması ve Meydan Düzenlemesi" projesinin kısa sürede hayata geçirileceğini ifade eden Asan, proje ile köy yolları ve tarihi yapılar mimarisine uygun olarak restore edileceğini belirtti.

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini anlatan Asan, Hamdibey köyünün çok zengin bir tarihi yapısı olduğunu sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Turizm

  ,

  Kız

  ,

  Zengin

  ,

  Köy

  ,

  Proje

  ,

  kültür