Buğdayda rekoltede azalma, kalitede artış oldu

Buğdayda rekoltede azalma, kalitede artış oldu
Buğdayda rekoltede azalma, kalitede artış oldu
KIRKLARELİ (AA)  - Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Turhan Altıntel, buğdaydaki kalitenin yüksek olmasının çiftçinin yüzünü güldürdüğünü...

KIRKLARELİ (AA)  - Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Turhan Altıntel, buğdaydaki kalitenin yüksek olmasının çiftçinin yüzünü güldürdüğünü belirtti.

Altıntel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şubesi'nin buğday alımlarını hızlı bir şekilde sürdürdüğünü söyledi.

Buğday hasadında sona yaklaşıldığını belirten Altıntel, geçen yıla göre buğday kalitesinin arttığını ifade etti.

Rekoltede azda olsa düşüş yaşandığını dile getiren Altıntel, şöyle devam etti:

"Buğdayda kalitenin yüksek olması çiftçimizin yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz yıl buğday alımı yapmayan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), bu sene alımlara hızlı bir giriş yaptı. Açıklanan buğday taban fiyatının da önceki sezona göre daha iyi düzeyde olması sevindirici.  Çiftçimize hasat döneminde her türlü desteği borsa olarak veriyoruz. Yapılması gereken tartı, analiz ve kayıt işlemlerinde zaman kaybı yaşanmadan, üreticimizin ürününü hızlıca ofise teslim etmesi için ekip olarak canla başla çalışıyoruz.

Oluşacak her türlü sorunda ben ve yönetim kurulu üyelerim ile borsa personelimiz, çiftçimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Dileğimiz, ayçiçeği ve mısır sezonunun da böyle bereketli geçmesi."

 


  ETİKETLER:

  Borsa

  ,

  Mısır

  ,

  zaman

  ,

  yönetim

  ,

  kayıt