Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Kaya, mesajında, 30 Ağustos Zaferi'nin,...

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaya, mesajında, 30 Ağustos Zaferi'nin, Türk milletinin şanlı tarihindeki dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti.

Türk milletinin bağımsızlığı ve hürriyetinden ödün vermeyeceği ispatının 30 Ağustos Zaferi olduğunu ifade eden Kaya, bir karış vatan toprağı için Türk ulusunun canını ve kanını verdiğini aktardı.

İşgal altındayken tarih boyunca özgür yaşamış Türk milletinin esareti kabul etmeyerek bin yıldır yaşadığı bu toprakları kanıyla, canıyla geri aldığını vurgulayan Kaya, açıklamasında şunları kaydetti:

"30 Ağustos, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Mustafa Kemal  Atatürk  önderliğinde kazanılan bu büyük zaferle tüm dünya , Türk milletinin sonsuza kadar bağımsız yaşayacağı bu toprakların Türk toprağı olduğunu kabul etmiştir. Aziz milletimiz en zor koşullarda dahi bağımsızlık ve egemenliğinden ödün vermeyeceğini, bir karış vatan toprağı için canını ve kanını esirgemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Milletimiz ecdadından aldığı güçle kutsal vatan topraklarını gelecek nesillere devredecektir.

Bu milleti kirli oyunlarla parçalamaya çalışanlar dün başaramadıkları gibi bundan sonra da başaramayacaklardır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere yurt yapmak İçin her karışını kanıyla sulayan Türk tarihine şanlı destanlar yazan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum."