Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması

Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması
Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması
- CHP Kırklareli İl Başkanı Zengin: "Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması, demokrasimizin ve basın özgürlüğünün kara günüdür"

KIRKLARELİ (AA) - CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, "Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması, demokrasimizin ve basın özgürlüğünün kara günüdür" dedi.

Zengin, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmasının hukuka aykırı olduğunu ileri sürdü.

Bu tür haksız kararlara tepki göstermeye devam edeceklerini dile getiren Zengin, şöyle devam etti: "Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması, demokrasimizin ve basın özgürlüğünün kara günüdür. Biliyorum ki başınız dik girdiğiniz o cezaevinden, başınız dik olarak çıkacaksınız. Ancak siz, cezaevine girerken sevinç çığlıkları atanlar, "Oh olsun" diyenler, korkak ve karanlık yüreklerinin, yüzlerinin teşhir olduğunu unutmasın. Haksız karara rağmen, şahsi menfaatleri için susmayı tercih edenler de unutmasın ki onları boğacak olan suskunluklarıdır. Onlar, silinmeyecek bir utancı kişisel tarihlerine not ettiler. Susmayanları, bu haksız karara tepki gösteren sevgili vatandaşlarımı da Can ve Erdem'in şahsında selamlıyorum. Sizlerin gösterdiği bu eşsiz dayanışma, Türkiye'nin önündeki tüm kötülüklerin yok edilmesinde önemli kilometre taşlarından biri olacaktır.