Demirköy'de üretim tatbikatı

Demirköy'de üretim tatbikatı
Demirköy'de üretim tatbikatı
KIRKLARELİ (AA) - Demirköy Orman işletme Müdürlüğü'nce üretim tatbikatı yapıldı. Orman işletme Müdürlüğü'ne bağlı Kadınkule ve işletme şefliklerinde...

KIRKLARELİ (AA) - Demirköy Orman işletme Müdürlüğü'nce üretim tatbikatı yapıldı. 

Orman işletme Müdürlüğü'ne bağlı Kadınkule ve işletme şefliklerinde yapılan tatbikatı, İstanbul Orman Bölge Müdür Yardımcısı Reşat Tunç ile Demirköy Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan izledi.

Ceylan, tatbikatın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, üretim sırasında belirlenen standartların yakalanmasının önemli olduğunu söyledi. 

Demirköy ormanlarının doğal güzelliklerinin yanı sıra önemli bir üretim sahası olduğunu belirten Ceylan, "Burada bizim için iş güvenliği önemli. Bazen istenmeyen kazalar olabiliyor. Bunlar bizim canımızı yakıyor. Ağaçların kusurları ve sınıflandırılması önemli. Kullanılan alet ve malzemeleri bilmemiz gerekiyor. Yaptığımız tatbikatlar bilgilerin güncellenmesi ve yeni bilgilerin öğrenilmesi için hayati önem taşıyor" diye konuştu.

Konuşmanın ardından dikili damga, güvenli ağaç kesimi, standardizasyon ile koruyucu ekipman kullanımı konusunda tatbikata katılan yaklaşık 130 kişiye eğitim verildi.