Dezavantajlı çocuklar sporla topluma kazandırılacak

Dezavantajlı çocuklar sporla topluma kazandırılacak
Dezavantajlı çocuklar sporla topluma kazandırılacak
- Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce yürütülen "Futbolun Gülen Yüzleri Projesi" ile dezavantajlı çocukların topluma kazandırılması ve suçtan uzaklaştırılması amaçlanıyor - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aydın: - "Sporla yaklaşık 100 dezavantajlı çocuğumuzu topluma kazandıracağız"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünce hazırlanan "Futbolun Gülen Yüzleri Projesi" ile dezavantajlı çocukların topluma kazandırılması hedefleniyor.

Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muammer Aydın , AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje kapsamında dezavantajlı çocuklar arasında futbol turnuvası düzenleneceğini söyledi.

Dezavantajlı çocukların sporla kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağına, topluma kazandırılacağına ve okula devamsızlıklarının azalacağına inandığını belirten Aydın, çocukların sürekli spor yapmalarına yardımcı olacaklarını ifade etti.

Projeyle ilk etapta yaklaşık 100 çocuğa spor sevgisi aşılamak istediklerini dile getiren Aydın, şöyle konuştu:

"Dezavantajlı çocuklarımızın topluma kazandırılması ve suçlardan uzak kalmalarını sağlamak amacıyla çalışma başlattık. Hazırladığımız projeyle dezavantajlı çocuklardan takımlar oluşturduk. Bu çocuklarımız arasında futbol turnuvası düzenleyeceğiz. Sporla yaklaşık 100 dezavantajlı çocuğumuzu topluma kazandıracağız. Futbolla çocukların karakter gelişimi sağlamayı, onlara etik kurallar ile zamanı yönetme gibi becerileri kazandırmayı amaçlıyoruz. Dezavantajlı çocuklarımız, üstlendiği görevleri yerine getirme becerisine sahip olacaklar. Bu da onların sosyalleşme becerilerini geliştirecek."

 

 


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Aydın

  ,

  spor

  ,

  Proje

  ,

  karakter

  ,

  Uzak