Doğayı yaşayarak öğreniyorlar

Doğayı yaşayarak öğreniyorlar
Doğayı yaşayarak öğreniyorlar
- Kırklareli'nde oluşturulan eğitim merkezinde yıl boyunca 250 çocuğa doğayla iç içe eğitim verildi - Kırklareli Orman ve Su İşleri Müdür Vekili Kamay: - "Merkezde çocukların görerek ve dokunarak doğayı tanımasını sağlıyoruz"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nde oluşturulan doğa  eğitim merkezinde çocuklar, doğal güzellikleri daha yakından tanıma imkanı buluyor.

AB  projesi kapsamında oluşturulan merkezde bu yıl yaklaşık 250 öğrenci , "Yıldız Dağlarını Keşfedelim Programı" kapsamında beşer günlük eğitimler aldı.

Kırklareli Orman ve Su İşleri Müdür Vekili Zafer Kamay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıldır faaliyet yürütülen merkezde 12-16  yaş grubu öğrencilere eğitim verildiğini söyledi. 

Eğitimlerle öğrencilerin doğayı tanımasını, sevmesini ve doğaya karşı duyarlılığının artırılmasını amaçladıklarını belirten Kamay, merkezde öğrencilere teorik bilgiler verildiğini ve doğa gezintileri düzenlendiğini kaydetti.

Doğa sevgisinin bireylere küçük yaşta aşılanması için gayret gösterdiklerini ifade eden Kamay, "Merkezde çocukların görerek ve dokunarak doğayı tanımasını sağlıyoruz. Çocuklar eğitim merkezinde eğlenirken, eğitimler de alıyor. Eğitimler ve geziler ile çocukların doğaya olan bakış açılarının değiştiğini gözlemliyoruz. Bu tür eğitimler gerçekten çok önemli" şeklinde konuştu.

Kamay, eğitimlerin gelecek yıl da devam edeceğini sözlerine ekledi.