Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- AK Parti Kırklareli Milletvekili Minsolmaz: "Hükumetimizin temel hedefi, engelli bireylerin kendi kendine yetebilen, uyumlu davranışlar sergileyen, toplumsal hayata katılan bireyler haline getirmektir"

KIRKLARELİ (AA) - AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, hükumetin temel hedefinin, engelli bireylerin kendi kendine yetebilen, uyumlu davranışlar sergileyen, toplumsal hayata katılan bireyler haline getirmek olduğunu bildirdi.

Minsolmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Dünya Engelliler Günü'nin, bir yandan engellilerin yaşadığı sorunları ve bu konuda yapılması gerekenleri öne çıkarırken, öte yandan bu büyük toplumsal sorunun çözümü yolunda devlete, yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına ve tek tek tüm bireylere düşen görevleri de hatırlatmakta olduğunu belirtti.

Engellilere her zaman gereken desteği verdiklerini ifade eden Minsolmaz, mesajında şunlara yer verdi:

"Hükumetimizin temel hedefi, engelli bireylerin kendi kendine yetebilen, uyumlu davranışlar sergileyen, toplumsal hayata katılan bireyler haline getirmektir. Bu nedenle aynı amaç için çaba sarf eden kurumların birbirinden bağımsız hareket etmesi yerine, ortak bir amaç etrafında işbirliğine gitmeleri her bakımdan olumlu sonuçlar doğuracaktır.   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurulduğu günden bu yana engellilerin sorunlarının çözümüne yönelik yoğun bir çaba sarf etmektedir. Engelsiz bir yaşam için yürütülen faaliyetler Bakanlığımız bünyesinde Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülmektedir."