Emniyetten düğünlerde silah kullanılmaması uyarısı

Emniyetten düğünlerde silah kullanılmaması uyarısı
Emniyetten düğünlerde silah kullanılmaması uyarısı
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların düğünlerde silah kullanmaması konusunda afişlerle uyarıda bulundu.Toplum Destekli...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların düğünlerde silah kullanmaması konusunda afişlerle uyarıda bulundu.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri çeşitli uyarıların bulunduğu afişleri kentte yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda işletmelerin camlarına astı.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, düğün, nişan, sünnet, asker uğurlaması gibi sevinçlerin paylaşıldığı gün ve gecelerin bir başkası için üzüntü kaynağı olmaması gerektiği bildirildi.

Çeşitli etkinlik ve faaliyetlerde silah ve patlayıcı madde kullanılmamasının son derece önemli olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Toplumumuzun ortak sevinç değerlerinden olan düğün, nişan, sünnet, asker uğurlaması gibi sevinçlerin paylaşıldığı gün ve gecelerin bir başkası için üzüntü kaynağı olmaması gerekiyor. Bu tür etkinlik ve faaliyetlerde silah ve patlayıcı madde kullanılmaması son derece önemdir. Yapılacak etkinliklerde genel güvenliği ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek, toplumda korku, kaygı ve tedirginlik yaratacak silah ve patlayıcı madde atmak ile konvoy yapılması konularında oluşabilecek olumsuz davranışların önüne geçmeliyiz."