Engelliler sorunlarına dikkat çekti

Engelliler sorunlarına dikkat çekti
Engelliler sorunlarına dikkat çekti
- Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi ile Kent Konseyi üyeleri, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, karşılaştıkları sorunları uygulamalı olarak gösterdi

KIRKLARELİ (AA) - Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi ile Kent Konseyi üyeleri, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla, karşılaştıkları sorunları uygulamalı olarak gösterdi.

Vilayet Meydanın'da toplanan grup, kurum ve kuruluşlar, marketler ve esnaf dükkanlarının önüne giderek, erişebilirliklerine dikkat çekti.

Engelliler akülü ve tekerlekli sandalyeleri ile banka şubeleri ile marketlere yapılan engelli rampalarından çıkmaya çalışarak karşılaştıkları zorlukları gösterdi.

Görme engelli vatandaşlarda, caddelerde ki engelli bantlarından yürümeye çalışırken, önlerine çıkan engeller nedeniyle zor anlar yaşadıkları görüldü.

Kırklareli Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Ercan Dinkler, tespitlerin ardından Kültür Anıt Parkı'nda yaptığı açıklamada, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Kentte engellilerin erişebilirliklerinin çok kötü durumda olduğunu belirten Dinkler, tespitlerini rapor haline getirerek gerekli mercilere ileteceklerini kaydetti.

Engellilerin toplum ile bütünleşmesi gerektiğini anlatan Dinkler, engellilerin sosyal yaşamlarında birçok sorunla karşı karşıya kaldıklarını vurguladı.

Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu da, engellilere gereken saygı ve sevginin gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.