"Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması"

"Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması"
"Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması"
- Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmanın başvuruları devam ediyor

KIRKLARELİ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması" için başvuruların sürdüğü bildirildi.

Kırklareli Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Bülent, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan yarışmada, Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılında, 100 mektup hedeflendiğini söyledi.

Yarışma ile gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutmanın amaçlandığını ifade eden Bülent, yarışmaya 11 - 29 yaş arasındaki kişilerin katılabileceğini belirtti. Başvuruların, 27 Mart'a kadar devam edeceğini hatırlatan Bülent, şu bilgileri verdi:

"Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 'Çanakkale Zaferi ile Sarıkamış Harekatı' konularını içeren Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması'nın başvuruları sürüyor. Gençlerimizin milli ve manevi duygularını canlı tutmayı amaçlayan yarışma, 11 - 14, 15 - 18 ile 19 - 29 yaş grupları arasında 3 farklı kategoride yapılacak. Yarışma ile 'Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılında, 100 mektup hedefleniyor. Yarışmaya ilişkin başvuru formu ile gerekli bilgilere Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın internet sitesinden ulaşılabilir."

Bülent, yarışmada dereceye girenlere dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve kitap seti hediye edileceğini kaydetti.