Gölde boğulan karı kocanın cenazeleri toprağa verildi

Gölde boğulan karı kocanın cenazeleri toprağa verildi
Gölde boğulan karı kocanın cenazeleri toprağa verildi
- Kırklareli'de balık avlamak için gittikleri göle düşen otomobilin içinde boğulan Abdullah ve eşi Refiye Ortak'ın cenazesi defnedildi

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'de balık avlamak için gittikleri göle otomobille düşerek boğulan çiftin cenazeleri toprağa verildi. 

Alınan bilgiye göre, iki gün önce gittikleri Kırklareli Baraj Gölü'nde otomobilin gölete düşmesi sonucu hayatını kaybeden, Abdullah (74) ile eşi Refiye Ortak'ın (69) cenazeleri, Kırklareli Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Yayla Mahallesi'ndeki evlerinin önüne getirildi. 

Burada dua ve helallik alınması sonrası, cenazeler Sultan Reyhani Camisi'ne götürüldü. İkindi vakti kılınan namazın ardından Abdullah ile Refiye Ortak'ın cenazeleri, Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

- Olay

Kırklareli Baraj Gölü'nde, dün balık tutanların bir otomobil gördüklerini belirtmeleri üzerine bölgede çalışma yapan Kırklareli Valiliği Afet  ve Acil Durum Müdürlüğü ( AFAD ) ile Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ekipleri, söz konusu otomobilde Abdullah (74) ile eşi Refiye Ortak'ın (69) cesetlerine ulaşmıştı.