Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları protesto edildi

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları protesto edildi
Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları protesto edildi
KIRKLARELİ (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesi ile Iğdır'daki terör saldırıları, Kırklareli'nde protesto edildi.Şevket Dingiloğlu...

KIRKLARELİ (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesi ile Iğdır'daki terör saldırıları, Kırklareli'nde  protesto edildi.

Şevket Dingiloğlu Parkı'nda ellerinde Türk bayrakları taşıyarak toplanan Memur-Sen üyesi bir grup, çeşitli sloganlar attı. 

Grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim -Bir-Sen Kırklareli Şube Başkan Yardımcısı İbrahim Erginsoy, Türk milletinin teröre karşı tek yürek olması gerektiğini söyledi.

Terör olaylarını şiddetle kınadıklarını belirten Erginsoy, terörün, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçu olduğunu ifade etti.

Şehitlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Erginsoy, şu görüşleri dile getirdi:

"İnsanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar, ister PKK ister IŞİD isterse DHKP-C'den gelsin, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Vatanını, milletini hain saldırılara karşı korumak için can verenleri rahmetle anıyoruz. Milletimizin birliğine, dirliğine kasteden teröristleri ve onları destekleyenleri lanetliyoruz."

Bu arada Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Kırklareli'ndeki camilerde şehitler için sala okundu.