"Hamdibey Köyü Sokak Sağlıklaştırması ve Meydan Düzenleme" projesi

"Hamdibey Köyü Sokak Sağlıklaştırması ve Meydan Düzenleme" projesi
"Hamdibey Köyü Sokak Sağlıklaştırması ve Meydan Düzenleme" projesi
KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürlüğü, "Hamdibey Köyü Sokak Sağlıklaştırması ve Meydan Düzenleme" projesini tanıttı.Demirköy...

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürlüğü, "Hamdibey Köyü Sokak Sağlıklaştırması ve Meydan Düzenleme" projesini tanıttı.

Demirköy ilçesine bağlı Hamdibey Köyü muhtarlık binasında düzenlenen toplantıya, Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan, Hamdibey Köyü Muhtarı Turhan Üstündağ ve vatandaşlar katıldı.

Asan, toplantıda yaptığı konuşmada, projenin Trakya Kalkınma Ajansı, Kırklareli İl Özel İdaresi ve Kalkınma Bakanlığı işbirliğinde yürütüldüğünü söyledi.

Hamdibey Köyü'nün yerleşim tarihi açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirten Asan, köyde, Roma ve Bizans dönemlerinde Rum ve Bulgarların yaşadığını kaydetti.

Köyün ekonomik, sosyal , kültürel ve dini etkinlikler açısından bölgenin önemli bir yerleşim merkezi olduğunu belirten Asan, şunları aktardı: 

"Köy turizmi açısından da son derece önemli bir köydür. Istrancalar ve çevresinde yapılacak eko-turizm faaliyetleri bölgemizin kırsal kalkınmasına katkı sağlayacaktır. Proje  kapsamında çeşitli düzenlemeler yapılacak, köye tarihine uygun görünüm kazandırılacak. Bu sayede yöre insanımızın ekonomik ve refah seviyesininde artmasına bağlı olarak bölge içerisinde sosyal gelişmişlik farklılıklarda en az seviyeye inecektir. Bölgede doğa ile iç içe yaşayan yöre insanımızda yaşadıkları bölgenin korunması ve gelişmesi içinde köyün turizme kazandırılması bölge için önemli bir örnek teşkil etmektedir. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum."

Toplantıda daha sonra mimar İsmail Hatipoğlu proje hakkında teknik bilgi verdi.


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Roma

  ,

  Turizm

  ,

  Köy

  ,

  Proje

  ,

  doğa

  ,

  kültür

  ,

  sosyal

  ,

  derece

  ,

  mimar