Hükümlüler parke taşı döşeyecek

Hükümlüler parke taşı döşeyecek
Hükümlüler parke taşı döşeyecek
- Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz: - "Hükümlülerimiz Armağan Köyü'nde yollara parke taşı döşeyecek. Hükümlülere yönelik bu tür çalışmalarımız devam edecek"

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, açık cezaevindeki hükümlülerin Armağan Köyü'ndeki yollara parke taşı döşeyeceğini belirtti. 

Yavuz, zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde düzenlenen koruma kurulu toplantısında, açık cezaevinde kalan hükümlülere yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Açık cezaevinde kalan 10 hükümlünün Armağan Köyü'ndeki yollara parke taşı döşeyeceğini belirten Yavuz, bu tür projelerin hükümlülerin moral ve motivasyonunu artırdığı gibi para da kazanmalarını sağlayacağını anlattı.

İlyas Yavuz, "Çalışmalar en kısa sürede başlayacak. Hükümlülerimiz de bu tür projelere ilgi gösteriyor. Hükümlülere yönelik bu tür çalışmalarımız devam edecek. Her zaman şunu söylüyorum, affedilmek istiyorsak, önce affedeceğiz. Bağışlanmak istiyorsak, önce bağışlayacağız. Saygı görmek istiyorsak, önce saygı göstereceğiz. Sevilmek istiyorsak, önce seveceğiz. Kısacası sürekli empati yapacağız" şeklinde konuştu.

Başsavcı Yavuz, Ziraat Odası ile de hükümlülerin pancar ekimi için çalışma yapacaklarını bildirdi.

Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Günay da koruma kurulunun hükümlü iki kişiye iş yeri açtığını aktardı.


  ETİKETLER:

  Armağan

  ,

  Para

  ,

  Ziraat

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  zaman

  ,

  engelli

  ,

  koruma

  ,

  iş yeri